Gdzie w szczecinie dobrze wyreguluja skuter

Moderatorzy: Apple, trzeci, Simon

Awatar użytkownika
ree
Klubowicz

Gdzie w szczecinie dobrze wyreguluja skuter

Postautor: ree » pt 16 lip, 2010 00:05

Mam italjet'a formul'e AC wstawiony zestaw pollini sport 70ccm, poza tym mam wiekszy gaznik jakis (12 chyba i serie jak by co). Problem jest taki, ze skuter praktycznie nie jedzie, tzn mega pierdzi w dolnym zakresie obrotow i niema mocy (ledwo rusza pod gore), jako tako jedzie w srodkowym zakresie obrotow i potem znowu muli i pierdzi w gornym zakresie obrotow (cos jakby jechal na odcieciu). Jeden koles juz mi przy nim modzil, skuter trzymal ponad rok, wymienil magneto, z dysza w gazniku cos pokombinowal, swiece, pierscienie i dalej jest lipa jak byla.
Jesli ktos wie gdzie moga mi pomoc to z gory thx.

mlody
Klubowicz

Postautor: mlody » pt 16 lip, 2010 01:12

12mm gaźnik jest za mały do tego cylindra, przynajmniej 17,5
mogę to zrobić z kolegą, regulowaliśmy już parę skuterów ;)

Awatar użytkownika
ree
Klubowicz

Postautor: ree » pt 16 lip, 2010 14:17

Sprawdze dokladnie jaki mam ten gaznik bo nie jestem na 100% pewny. Problem jest taki, ze na tym gazniku wiekszym to go w ogole maskarycznie zalewalo, ledwo szlo go odpalic, nawet jak na maxa opuscilem iglice. Na serii przynajmniej jakos odpala i jedzie. Daj jakis kontakt do siebie i na ile sobie taka przyjemnosc cenisz.

Endrju
Klubowicz

Postautor: Endrju » pt 16 lip, 2010 18:30

Kup sobie zestaw dysz i dobry stożek. Uzbrój się w cierpliwość, śmigaj na tor i reguluj. Musisz wziąć pod uwagę, że dyszą główną wyregulujesz gaźnik od mniej więcej 3/4 do pełnego otwarcia (czyli pełna maneta). Inny zakres to inna bajka. To jest prosta sprawa, wystarczy tylko kupa chęci i troszkę wiedzy. Pozdro :)

Awatar użytkownika
ree
Klubowicz

Postautor: ree » pt 16 lip, 2010 19:03

Nienawidze regulowac gaznikow (zwlaszcza zabawy z dyszami, bo trzeba go ciagle rozkrecac calego). Dlatego szukam kogos kto ma wiedze i doswiadczenie z gaznikami skuterowymi i moze mi pomoc w tym temacie.

roadrunner
Klubowicz

Postautor: roadrunner » pt 16 lip, 2010 19:37

to wcale nie musi być problem z gaźnikiem

Awatar użytkownika
ree
Klubowicz

Postautor: ree » pt 16 lip, 2010 19:49

RR rozwin mysl. Tzn modol zaplonowy byl podmieniany na taki "tuningowy" co na bank niema odcinki i nie pomoglo (przynajmniej tak twierdzi kolo co ten skuter robil).

roadrunner
Klubowicz

Postautor: roadrunner » pt 16 lip, 2010 22:43

Ja wróżką nie jestem ale silnika to dośc złożone urządzenie i przypisywanie danego objawu zresztą nie dośc dokładnie opisanego konkretnemu podzespołowi to trochę naciągane. To może być choćby źle ustawiony zapłon, uszkodzony zawór membranowy, niskie ciśnienie sprężania lub też co najmniej kilkanaście innych przyczyn.

mahi
Klubowicz

Postautor: mahi » pt 27 wrz, 2013 06:58

Na imie mam Martyna, 2 lata temu ukonczylam biotechnologie na SGGW w Warszawie. Nie pracuje w tym zawodzie, ale zajmuje sie hobbystycznie zywnoscia GMO. Nie chce przynudzac na ten temat, w podpisie umiescilam kilka stron, mam nadzieje ze nikomu nie bedzie to przeszkadzac.

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » sob 28 wrz, 2013 18:03

Regulacja metodą GMO / Super ;)
Zachodniopomorskie Forum Samochodowe
www.z-f-s.pl
Automobilklub Zachodniopomorski
www.akzp.pl

Mike More
Klubowicz

poosting coomments................

Postautor: Mike More » czw 24 paź, 2013 14:51

Jeden koles juz mi przy nim modzil, skuter trzymal ponad rok, wymienil magneto, z dysza w gazniku cos pokombinowal, swiece, pierscienie i dalej jest lipa jak byla. :-P :-P
Testking pmp
cisco certification training cisco certification training
matrix coat matrix coat

Wróć do „Kącik Techniczny”