combo bezszczotkowe do e-firestorm'a 10T

Tu piszemy o naszych modelach, rozwiązujemy problemy techniczne

Moderator: SMK

Awatar użytkownika
rafał L.
Klubowicz

combo bezszczotkowe do e-firestorm'a 10T

Postautor: rafał L. » pn 14 kwie, 2014 20:48

Witam
Zastanawiam się nad combem do firka. Bo po tym co się stało to czuję że niedługo padnie mi szczota. Dokładnie to zastanawiam się nad tym http://rc-team.pl/silniki/61577-hpi-rac ... 12850.html + http://rc-team.pl/regulatory/61576-hpi- ... 12851.html . I pytanie czy to dobry wybór? Czy ten regiel można programować inną kartą a nie od hpi?
Jeszcze zainteresował mnie ten regiel http://www.rcecho.com/HOBBYWING-EZRUN-W ... SL572.html i do niego karta programująca od hobbywing'a. Budżet myślę że do 500zł.
Garaż:
hpi e-firestorm 10T#Castle Sidewinder v3#Castle 1406 4600kv#hpi SF-10W#hpi TF-40#redox 2s 4000mah 35C/plazma 8.4v 2000mah

sebas86
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: sebas86 » wt 22 kwie, 2014 23:51

U siebie w 2WD mam combo Dualsky 550-MJ + silnik Dualsky 8.5t Stock. Ma trochę upierdliwe oprogramowanie (albo soft modified i możliwość agresywnego ustawiania timingów, boostów, etc. i brak wstecznego... albo wsteczny i bardzo ograniczone możliwości podkręcania) ale za 500zł masz combo z sensorami, które bardzo płynnie chodzi. Teraz do 4WD sprawiłem sobie właśnie Hobbywinga tylko w wersji 120A i silnik również Hobbywing 8.5t. Niestety z oceną muszę się wstrzymać do pierwszych jazd. Ale samo oprogramowanie wygląda lepiej (nikt nie każe wybierać między skromną liczbą ustawień i utratą gwarancji a wstecznym). :)

Jeszcze jedna rzecz to twardość silnika. Stock Dualskiego wydaje mi się bardziej miękki od Hobbywinga i chyba łagodniej i z niższych obrotów startuje co się może czasami przydać przy niskiej przyczepności i RWD. Ale to subiektywne odczucie musiałbym przełożyć całość i przetestować, a wszystko już mam poskładane.

Oba combo w sensorach. Do 2WD myślę, że obowiązkowo. Dobrze mieć trochę więcej precyzji, a i w razie awarii sensora oba zestawy radzą sobie dobrze. Na Dualsky zdarzało mi się dojechać do mety na uszkodzonym sensorze i bez jednej fazy… Hobbywing też nie powinien mieć z tym problemów… ;)

Awatar użytkownika
rafał L.
Klubowicz

Postautor: rafał L. » śr 23 kwie, 2014 09:08

W zawodach nie zamierzam startować. Może w otwartych mistrzostwach Szczecina w openie. Sensory raczej nie lubią wody, a wody trochę będzie. Może i sensorówki chodzą płynniej przy małych obrotach i nie ma też cooging'u(szarpania) ale po co mi to? Do bashu? No będę czasem odwiedzał tor , ale nie po to żeby trenować na zawody, tylko taki trening żebym jazdę miał dobrze opanowaną i nie musiał za nim ciągle latać, bo np. gdzieś się zakopię lub wyląduje na "plecach". Sensorówki są też droższe.
A zestaw castle sidewinder v3 z silnikiem 4600kv? A może napiszecie mi jakie macie zestawy w swoim firku lub innym stadium trucku 2WD w skali 1/10, to też mi pomoże , bo obecnie nie mogę wymyślić jaki zestaw wsadzić. Jak na razie sidewinder v3 z silnikiem 4600kv , hpi emh-3s lub hobbywing wp80 z silnikiem hpi mmh-4000
Garaż:

hpi e-firestorm 10T#Castle Sidewinder v3#Castle 1406 4600kv#hpi SF-10W#hpi TF-40#redox 2s 4000mah 35C/plazma 8.4v 2000mah

sebas86
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: sebas86 » śr 23 kwie, 2014 21:01

Jeśli zamierzasz pływać albo szaleć na śniegu to rzeczywiście warto rozejrzeć się za czymś innym. Ale zestawy na sensorach wcale nie są dużo droższe. No i widzę tak naprawdę wiesz czego mniej więcej chcesz tylko chyba nie do końca jesteś przekonany, że wydanie tych $100-$130 będzie dobrą inwestycją. Niestety w niczym więcej nie pomogę.

Wróć do „ Nasze modele, elektryki off-road”